Duben 2016

30. dubna 2016 v 19:07 | Saanma |  Minutky
Nikdy jsem asi nebyla nic, co by jste očekávali,
nyní se choulím v koutě a pláču,
nečekala jsem to, co jste mi udělali,
kdybych byla na mostě, skáču.

Cítím mráz na své kůži, asi jsem živá,
občas se to těžko pozná,
někdy si připadám zcela průhledná,
jako můza temná...

Koho bych asi za ruku vedla, když po mém boku nikdo,
koho bych vedla tou temnotou, když o to nikdo nestál,
přála bych si říct, že toho nebylo mnoho,
ale kdo by lhal.

Nadechuji se rudé barvy a poprvé se usmívám,
mějte se tu pěkně a shnijte,
ze shora vám narychlo zamávám,
protože nakonec vše živé pojde...
______________

Přiznejme si to, jsem depresivní člověk. Bude to tím, že se mi ty pocity lépe popisují, protože jim rozumím, protože jim naslouchám každý den. Když se podíváte lidem do tváří, málokdy je vidíte šťastné. Většinou jsou unavení, uzavření. Nebo předstírají.

Najdou se i vyjímky.
Ale ta většina mě děsí.

Propast plná světla

30. dubna 2016 v 12:26 | Saanma |  Téma týdne

Mám problém. A mám ho už zatraceně dlouho. Vím o něm, ale nic s ním nedělám, protože by to znamenalo, že si to musím přiznat. Nechci si to přiznat, protože vím, že to bude bolet. Každý máme své problémy, ne? Každý si něco upíráme, určitě to tak musí být. Vídám to denně na školních chodbách i mimo ně. Stačí se lidem podívat do očí a przkoumat to, co nosí uvnitř sebe. Na hrubý odhad mi stačí deset minut. Umím hledat problémy druhých a tak se občas raději soustředím na ně, na jejich růst místo mého.

Lovec: Zimní válka

29. dubna 2016 v 18:49 | Saanma |  filmové recenze

Lovec: Zimní Válka
Akční/Dobrodružný/Fantasy
USA 2016
Hrají: Ten chlápek z Thora, slečna, která hrála v Červeném vrchu a dvě magií prosáklé královny, která má každá svoje dilema (dnes se pokouším o vtipnější vydání)

Obsah: Děj před Sněhurkou a i další dějová linie, která se odehrává dva roky poté, co Sněhurka vyhrála nad Zlou královnou (doufám, že si to pamatuji dobře). Uvidíme zde Ravennu, stále pokřivenou tím, jak si myslí, že je svět ošklivý a nevlídný. Novinkou je její sestra, která jako by k Ravenně zcela nepatřila, protože její myšlenky jsou docela jiné.
Freya je podle své sestry měkkota a Ravenna se jí snaží domluvit, snaží se jí ukázat to, jak vidí věci ona. Když se zeptá zrcadla, kdo je nejkrásnější, stane se něco, co z ní udělá naprostého netvora bez zábran... (Zápletku tohoto jsem odhadla, ačkoliv jsem předtím film neviděla. Stačilo si prohlédnout plakáty a vidět půlku traileru... chjo)


Názor:

Viděli jsme Sněhurku, kdy povstala z mrtvých díky polibku Lovce a zachránila zemi společně se svými lidmi, které si získala její povaha. Dobře, osobně jsem neměla první díl moc ráda, protože mi to strašně příběhově skřípalo. Dalo se to udělat jinak, daleko lépe, ale ne, prostě se to muselo zprznit. Vydýchala jsem to.

Konečné odloučení

29. dubna 2016 v 18:00 | Saanma |  Deník

A je tu duben, jsem z intru pryč a i když byl tento týden šílený, doopravdy do slova šílený, tak jsem si doma odpočala snad jak nikdy. Ono to rodinné zázení o něčem doopravdy jde, zvlášť, když máte takové štěstí jako já a máte rodinu, která i když se s vámi hádá a tak podobně, tak nakonec vás ráda má. Být někde, kde víte, že vás mají rádi, to je něco úplně úžasného. Zvlášť pro psychiku a fyzickou zdatnost.