Květen 2016

První týden praxí

29. května 2016 v 8:21 | Saanma |  Deník
Tak jo, mám za sebou už celý týden povinných praxí a mohu říct jen jedno, tohle si musíte zažít. Ač jsem první den, možná i druhý nadávala, tak jsem se skrze celý týden propracovala a ano, ti, kteří zůstali ve škole, nejspíš jim to absolutně nic nedá.

více v c.č.

Ona

4. května 2016 v 10:20 | Saanma |  filmové recenze

ONA
Drama/Romantický/Sci-fi
USA 2013
Hrají: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde atd.

Obsah: Los Angeles, budoucnost. Theodora baví jeho práce, ale v oblsti vztahů je na tom trochu špatně. Je totiž sám a v poslední době nevyhledává příležitosti k tomu, aby byl společenský. Raději přijde domů, zahraje si hru a jde spát. V noci se probouzí ze spaní, nemohouc usnout a je tak trochu ze svého života zklamaný. Na trh se dostává nový program (operační systém), který je vlastně představován jako inteligentní bytost, vyvíjející se na základě toho, kdo si jej koupí. Theodora to zajímá a tak si právě pořídí Samanthu, která se stává jeho přítelkyní.


Názor: Film jsem viděla díky jedné slečně, která se o něm zmínila a jelikož mi strašně chybí větší množství filmů, které by obsahovaly prvek sci-fi a zároveň by měli doopravdy nějaký příběh, řekla jsem si, že nemůžu víceméně nic ztratit a tak jsem se podívala.

Někdy nevíte, zdali se máte smát nebo být rozhořčení. Někdy nevíte, co byste vy sami udělali a na konci chápete, že si připadá Theodor zas a znovu zlomený a pro tentokrát není sám.


Poslední rozhodnutí

2. května 2016 v 9:26 | Saanma |  Články z mé hlávky

JO, zrovna zase přemýšlím o tom, co chci vlastně studovat a pokud nepřišla krize při výběru středních škol, pak přišla rozhodně nyní. Nejsem člověk, který by byl zaměřený jen na jednu věc, mám šíroké spekrtum toho, co bych chtěla dělat a docela mě děsí to, že se rozhodnu teď, ve svých osmnácti a budu muset žít s tím, co jsem si "myslela", že bude dobré. Já vím, že se věci mění rychle a mám z toho trochu hodně vítr. Neměla bych se bát ne?


Život vás miluje

1. května 2016 v 16:45 | Saanma |  Život vás miluje

Člověk by čekal, že jedna knížka (ještě ke všemu růžová), mu změní pohled na věc. No, mě pohled na to, co vidím nezměnila tak úplně jako mi spíš otevřela oči. Všechno funguje jako hodinky a jsou lidé, kteří svět a jeho principy pochopili a nyní z toho čerpají sílu. Je to jedna z knih, která by měla být doporučená rodičům, protože přestanou šlapat po sobě a svých dětech. Není ale specificky jen pro ně, je pro každého, kterého už nebaví být si nepřítelem, keterého nebaví vidět svět černobíle.