Červen 2016

Tohle jsem jim měla říct všem

29. června 2016 v 21:14 | Saanma |  Téma týdne
Nejprve musím vzdát hold tomu, koho napadlo tuto větu zformulovat! Je úžasná a po dnešním dnu, kdy jsem čtyři hodny seděla ve škole pro nic za nic a podivovala se nad výběrem filmů(část byla napsána již v pondělí), který zprostředkovali mí spolužáci - najednou se mi zdá, že to do sebe tak krásně zapadá.

Sakra, nevzpomenu si, kde jsem to našla a kdo pod tím byl podepsaný, ale napsáno bylo :
"Kdybychom lidem řekli, že je mozek aplikace, možná by ho začali používat."

Druhá strana

27. června 2016 v 15:02 | Saanma |  Minutky
Tiše si kráčím tmou,
nikdo tu není semnou,
noční ulice vzývá stíny,
do mé hlavy jsou to klíny.

Černé dlouhé pařáty,
příšerně ostré nehty,
skrze hrdlo by se dostaly lehce,
maso by trhaly měkce.

Černota pohltila opět mysl,
v té tmě vidím každý nesmysl,
jako malé dítě se bojí skříně,
já mám tyhle ulice, bohyně.

Odříkávám si modlitbu,
boty cvakají po chodníku,
jen pár kroků a budu tam,
kde jisté bezpečí mám.

Jakmile dveře zaklaply,
nohy zabolely,
z toho nočního běhu,
který ke mě neměl něhu.

Bláznivá mysl,
bláznivá mysl,
žene mě kupředu,
zároveň mě všk tahá dozadu.

:D Bože, ještě štěstí, že neplánuji být básníkem, píšu tyhle naprosto retardované řádky jen proto, abych se taky trochu procvičila v něčem jiném než v románech, které poslední dobou vydávám na wattpadu. No, korektně řečeno, třeba jeden příběh jsem schopna napsat na sedm knih a popsat tak dvacet let /někdy i více/, takže něco krátkého a zcela odlišného občas pomůže se uvolnit od běžné práce. :-)

Každopádně mám všechny básníky ve veliké cti, protože to absolutně není nic lehkého a člověk na to musí mít vážně vytříbený jazyk a jasnou mysl. A někdy ani to nestačí. :-))

Udělej chybu a uč se z ní

24. června 2016 v 16:09 | Saanma
Mohla bych nadávat do nekonečna, mohla bych se odvolávat na to, že se o tyhle blbosti nikdo nežádal a za můj život můžou ti dva lidi, co se rozhodli, že se mají dostatečně rádi na to, aby si pořídili dítě. Možná to i někteří dělají, svalují vinu na lidi okolo, klidně i na ty nejbližší a sami si utírají ruce nad tím, jak dělají, co jen jde.

No tak.

Prostřete oči.

Zámek

13. června 2016 v 14:35 | Saanma |  Sny
Tenhle sen si absolutně nepamatuji! :D Jako absolutně ne, prostě se mi to vykouřilo z hlavy a zní to strašně divně, když si to čtu. Vám podám upravenou verzi, protože to, co jsem napsala, to je tak nemožně napsané, že jsem to musela psát v polospánku a to ještě tak před třemi nebo více lety. Rozhodně více. :D

Umělecká škola a Spike

8. června 2016 v 12:20 | Saanma |  Sny
Druhý článek do rubriky. :D Nebudu to odpočítávát, jen jsem si to musela ujasnit. Vyhrabla jsem konečně ty desky a hned první na mě vykoukl sen asi z deváté třídy, kdy jsem odcházela ze základky a ta psychika byla nějaká trochu vadná, příliš napjatá a ne moc dobrá. :-) Každý máme občas trápení, ale měli bychom vědět, že to za to stojí, když budeme dál pokračovat, tak budeme silnější a budou před námi jiné výzvy. Život je nekonečný boj, nakonec každý bude muset zvednout hlas a začít myslet na to, jak se vede jemu a ne jiným.

To jsem se zase dostala někam jinam. :D

CO je potřeba ke spokojenému životu?

5. června 2016 v 8:10 | Saanma

Zdravím všechny příchozí, prosím usaďte se a nechte vypnuté mobilní telefony, protože tohle sezení je potřeba udělat v klidu a vaše mobilní zařízení by nás mohla narušit.
*ze skupiny 24 lidí vypne mobil jen šest*

On a dimenze

4. června 2016 v 16:53 | Saanma |  Sny

Nad touto rubrikou jsem přemýšlela dost dlouho na to, aby mě to začalo otravovat a potřebuji své bývalé sny zapsat, staré listy vyhodit. Rozhodla jsem se jaski přeskupit můj pokoj a díky tomu, že bydlíme v paneláku a v pokoji jsme dvě. No, místa je málo. Zkrátka budu připisovat i ty, které jsem už měla. :-) Nač to natahovat.

Druhý týden praxí

3. června 2016 v 17:18 | Saanma |  Deník
Dobře.

Je další veliký pátek a já došla domů asi před třemi hodinami.