Jak prosté

27. září 2016 v 22:04 | Saanma |  Téma týdne
Strach.

Když jsem si to slovo sama v hlavě řekla, nemohla jsem se ubránit slzám, ne proto, že mě dnes naštvali spolužáci, jak nikdy, ale proto, že tohle slovo hýbe světem, vaším, mým - naším. Strach. Kolikrát se vám stalo, že jste stáli před něčím, co jste nevěděli, zdali zvládnete? Kolikrát vám strach zalepil oči a vy jste se vážně báli, jak to dopadne?


(youtube - James Bay, cover by Travis Atreo)

Chtěla bych si hrát na člověka, kterému se to nestalo, ale nevidím důvod proč lhát, ani kdybyste semnou byli v jedné místnosti, nebála bych se to přiznat. Připadá mi správné občas strach pocítit - jako třeba dnes moje matka, ta slyšela, že směrem, kterým jsem jela dnes do školy, byl autonehoda. Okamžitě mi volala, i když uvnitř věděla, že jsem v pohodě.

Někdy nám strach napovídá, co máme rádi a pro co jsme ochotni bojovat.

Měla jsem strach z toho, že když se od nich odříznu, od těch "kamarádek", tak budu nemožná. Chápejte, celý život jsem nějak koexistovala s někým, i když ten někdo nebyl zrovna nejlepší volba. Došlo mi však, že ač jsem s nimy byla, pocit samoty se násobil.

Je smutné být sám, ale horší je, když s někým jste a přesto se cítíte osamoceni.

Něco to o tom vztahu napovídá.

Byla to blbost, myslet si, že sama být nemohu. Něco mě k nim pořád táhne, ale cítím, že je to jinak, všechno je jinak a poprvé se vážně cítím být sama sebou, protože když se projevím, mohu ohrozit jen sebe sama. Je to svoboda, je to svoboda, kterou jsem nikdy neměla a bála jsem se jí.

Lidé se bojí neznámého.

Je to asi přirozené, ale nemělo by vás to zastavit.

Je dobré se bát, ale až přijde ten čas něco udělat, vypusťte strach, nechte jej odejít a udělejte to nejlepší, co dokážete. Protože když se budete držet příliš dlouho, jen kvůli strachu, tak po letech je vážně těžké vrátit se na původní hodnoty, původní nastvaení vašeho já...

Mluvím z vlastní zkušenosti. :-)

A tak vám vzkazuji jen : Nebojte se příliš! Nebojte se pořád. Raději se vzmužte se, dejte naději vám a ne strachu, ktrý nikdy nic moc dobrého neudělal. Ne za vás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 divnovlaska divnovlaska | 27. září 2016 v 22:20 | Reagovat

Strach je v nás zakódovaný už miliony let a je nesmírně důležitý, neboť jen díky strachu se nám vyplaví adrenalin, který mnoha lidem zachránil život, a proto nemluvme o strachu jako o negativitě;)
Mimochodem hezký článek:)

2 Eliss Eliss | Web | 28. září 2016 v 9:34 | Reagovat

Pěkný článek, já jsem člověk který se dost bojí neznáma, ale snažím se s tím bojovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama