Maturita bez hlavy

25. září 2016 v 15:07 | Saanma |  Deník

Za chvíli započne poslední týden v září a já mám zatím tak trochu vyschlo. Skamarádila jsem se s děvčetem, které mě podle bývalých kamarádek pomlouvalo a dostala jsem se k názoru, že je to mi to fuk. Stejně všechno, co většinou řekly bylo jinak - ne snad schválně, ne zprvu, ale je to běžný jev, z informace se stává dezinformace, která se nevědomky šíří dál a šťastně mění tvar.


Zrovna jsem přerovnala celičký seznam děl a jsem lehce zděšena, jelikož jsem to vzala docela zhurta - potřebovala jsem vyměnit Victora Huga a Chrám Matky Boží v Paříži, který se mi zdál jako pěst na oko, stejně tak byly na seznamu další tituly a to - Sophiina volba s Rubínovou, která napsala Můj vysvlečenej deník.


Oddělní A (což je lit. do konce 18.století), jsem nechala být, protože Romeo a Julie mi nevadí, jsem jen lehce zvědavá na Lakomce od Moliéra, ale doufám v to, že se nebude konat žádný zásadní pohřeb naděje v něco čtivého. :-)

Oddělení B (19.století) jsem pohrabala a ze tří nutných knížek jsem dvě vyměnila, Kulička od Maupassanta odešla stejně jako Victor Hugo a Chrám Matky Boží v Paříži. Tato dvě díla byla vyměněna za Oscara Wildeho s Obrazem Doriana Greye a Karla Hynka Máchu s Májem.

Oddělení C (20.století - světová lit.) byla vyměněna jen jedna kniha a to Sophiina volba za Hlavu XXII., kterou jsem už četla. :-)

Oddělení D (20.stol. - česká lit.) čelilo dvou obměnám a to za Bylo nás pět s Mým vysvlečeným deníkem za Romeo, Julie a tma s Bílou nemocí od Čapka.

Všeho všudy jsem tedy vyměnila pět knih a už se mi to zdá přijatelnější. Nyní mi připadá až nemožné, že jsem chtěla podlehnout třídnímu seznamu jen proto, abych nemusela knihy vypracovávat sama (což je super náznak lenosti Šárko, jako fakt ti fandím do budoucna!! -_-)

Oddělení E, což bylo šest volitelných knih zůstalo stejné, nepřipadalo v úvahu, abych vyhodila knihy, co jsem již načetla, takže jsem hýbala jen tím, co mi zatím nepřišlo pod ruku. Strašně jsem se obávala toho, jak zvládnu dvacet knih - jsem knihomol, ale když najdu knihu, co mi výslovně nesedí, tak to prostě nedávám - ale je to sranda, když jsem si to zpřeházela a tím pádem nadělala trochu víc práce...


Hlavní je, že tenhle seznam dohromady dám, no a co, že budu pracovat trochu víc, to ještě nikoho nezabilo a v mém případě je to jen k užitku. Dvacet knih dám, ani nemrknu okem.

Připadá mi úsměvné, že jsem s knihami začala týden před školou a už mám hotovo 35% z četby, jakmile dočtu to, co jsem si půjčila včera, tak budu na 50% a to je sranda cesta, ten zbytek!

Holčina, se kterou jsem se skamarádila se jmenuje také Šárka, chodila semnou na stejnou základku, jen je o rok starší - takže maturitu má za sebou a díky jsem si dokázala reálně oddechnout, neboť se není čeho bát. Dějiny umění jsou prý jednoduché, když se člověk naučí a nechce se po nás toho tolik jako na písemky, což mě vyvedlo z míry, ale jsem za to šťastná.

Sedm minut na polovinu otázky a to s obrázky, takže se musí mluvit cca pět minut.

No krása.

Neřeknu jim ani třetinu toho, co vím a jsem zahcráněna - právě téhle zkoušky jsem se bála snad nejvíce. Společně s německým jazykem, který nakonec bude také jednoduchá záležitost. I kdyby to bylo těžší, než si myslím, zvládnu to, protože už teď mám materiály, ze kterých čerpám a připravuji se.

Jak bych to mohla neudělat, když se učím už od září?

Tak, velice ráda bych napsala něco víc, ale už to nejde - při pohledu na hodiny mi začíná rychleji být srdce, protože jsem nad seznamem proseděla tři hodiny, než byl zase vcelku! Zítra zkouší z Egypta a já ještě nemám poznámky, chci se přihlásit a mít to z krku.

Zároveň mě ještě čeká dopsat sloh na čj, napsat kapitolku na wattpad a číst jednu z těch knih k maturitě, takže den je zaplněn, ani pomalu nevím jak.

Přeji vám krásnou neděli, pěkný začátek týdne a pevnou vůli do čehokoliv, do čeho ji potřebujete - znám to, někdy se člověk drží jen zuby nechty, aby s něčím nemrskl. Takže to nedělejte, nevzdávejte se a nad ničím moc nepřemýšlejte, protože jsou situace, kdy vám to stejně k ničemu nebude. :-)

Mějte se, pa!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Vé Veronika Vé | Web | 25. září 2016 v 15:35 | Reagovat

Moc ti držím pěsti, aby jsi maturitu zvládla a hlavně do té doby nezešílela ;)

Pamatuji si, že jsem se taky začínala učit už na začátku čtvrťáku...no a moc dlouho mi to nevydrželo, ale přesto jsem si aspoň vypracovávala otázky, hlavně do Dějin výtvarné kultury a nakonec jsem to zvládla s přehledem....tedy u maturity, ta doba a nervy před maturitou...to jsem moc nezvládala :D

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 25. září 2016 v 18:10 | Reagovat

No každopádně ti přeji pevné nervy, mě matura čeká za rok a už teď z toho mám pořádnej vítr!

3 Tevuori Tevuori | Web | 25. září 2016 v 19:20 | Reagovat

Pokud ti takhle poctivá příprava vydrží, tak nebudeš mít v únoru co dělat a samotná matura pro tebe pak bude už jenom formalita. :-D
Obdivuju tě za takový super přístup.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama