A co když si všichni myslí, že to je správně, ale není?

9. června 2017 v 19:33 | Saanma |  Téma týdne
Co když je to správně?
Co když je správně vzdát se?
Nechtít to, co chci?
Co když je celý tenhle svět správně a jen já jsem špatně, protože se mi nic z toho nezdá správně.

Ano, poslední věta vyjadřuje velice dobře moje částé myšlenky, teď mi jen řěkněte, zdali jste si to někdy pomysleli vy, když jste spatřili jakýkoliv nesprávně usazený kousek tohoto světa a nemohli jste uvěřit, že tomu tak vážně je.CO KDYŽ JE SPRÁVNÉ ZAKÁZAT JISTÉ VĚCI? A jaké? Třeba co si myslíte o interrupci? O cíleném zabití plodu? Zní to špatně co? Asi, asi vám to úplně nesedne, když nevíte příběh za tímto rozhodnutím. Věřte, že může být dost situací, kdy toto ukončení vyzní vlastně jako nejlepší možné řešení.

Proč?
Jste zděšeni?

Ale no tak, buď jste vážně povrchní a nebo jste nikdy nebyli ani malinko empatičtí. Co kdyby vaše kamarádka byla napadena, znásilněna a po delší době by se přišlo na to, že je také bohužel těhotná. (Nemusela to oznámit, styděla se a na lékaře třeba ani neměla pomyšlení, ačkoliv se to jeví jako přirozený postup. V tom momentu vám to rozhodně nemusí myslet.)

Vy byste si nechali dítě někoho, kdo vás přepadl?
Kdo vás psychicky poznamenal nejspíš do konce vašeho života?

Ano, to dítě nic neudělalo, ale co když byste v sobě cítili, že byste jej nedokázali zaopatřit, milovat a dívat se na něj a nemyslet zároveň na nejhorší zkušenost vašeho života?

Já bych na to žaludek neměla, mnozí by neměli, ale nejspíš někdo tam venku tohle zažil a rozhodl se jinak. Přeci jen tohle je veliká planeta a žije tu dost lidí na to, aby se jich minimálně pět našlo. Jsou to hrdinové, upřímě jsou, protože potom všem, čím si museli projít byli schopni tohle ustát a dát si hlavu dohromady. Třeba to zkusili a nevyšlo to, jak chtěli... možná je to bude pronásledovat do konce života, ale nemůžete říct, že by se nesnažili.


Co když je podle někoho správné brát si ve 45 letech desetileté dítě? To už nám moc nezní, co? Možná jo, kdo ví, jak přemýšlíte. Každopádně u nás tohle není zvyk, není to nic dennodenního, takže je to odmítané už jen z tohoto přirozeného principu. Jinde je to ale běžné, jinde to nemusí vadit vůbec nikomu, tedy nejspíš až na to desetileté děvče, co nemá ponětí, co se bude dít.

Ano, uznávám, střílím to od boku, co mě napadne, ale takový je účel. Vyvstane jen to, co mě nejvíc naštvalo, nad čím se nejvíc pozastavuji.

Pro někoho je správné jít a odstranit konkurenci jakýmkoliv způsobem. Nemusím rozvádět, co se děje, dít může a i dělo. Svět je takový, není černý, není bílý a přijmout ten fakt černobílosti prostě není fajn. Někdy to nejde, někdy to nejde donutit se vstát a být si skoro jistý, že někde něco, co byste nikdy vidět ani zažít nechtěli, že se to někde zrovna děje a víceméně je úděl náhody, zdali to dnes potkáte.

Většina ne, většina se asi o tu černotu je otře v nevnímatelném stavu a tak je to pro ně lepší, tak si urží ty své bubliny a ochranné prostory, kde chtějí žít. Nikdo nevidíme svět stejně. Můžete jít po městě a zastavit si deset náhodných lidí, dva z nich nebudou mít stejný pohled na svět, vždy se budou v něčem odlišovat. Někdy si prostě vybereme, co vidět nechceme a nevidíme to... Je to tak jednodušší.


Někdy se bavím myšlenkou, že bychom všichni otevřeli oči a viděli všechno to, co se stalo, děje a co bylo naplánováno. Zhroutili bychom se, skoro jsem si jistá. Možná jde jen o to, že jsem přesvědčená, že nekalostí je vždycky o něco víc, než dobých věcí. Něco pravdy na tom je, že by lidé nemohli vědět všechno... proč si to myslím?

Nejspíš jste slyšeli o dramatizaci románu Válka světů v americkém rádiu, která proběhla 30.října 1938. Jednalo se o dramatizaci, která byla vytvořena tak, aby připomínala hlášení v rádiu, zkrátka takovéto běžné žvatlání, zprávy a jednotlivé reportážní vstupy, jejím tématem bylo přistání nepozemských smrtících bytostí. Něteří lidé tomu uvěřili a panika, která přišla neměla obdoby. Byla to jen dramatizace, jen zábava v rádiu a lidé začali panikařit, když si připustili tu možnost, že by sem z vesmíru něco přišlo a mohlo nás to zabít.

Jaké jsou šance, že by to mohlo přijít?

Podle některých mizivé, poldle jiných docela velké. Vezměme v úvahu, že vesmír je obrovský, což jednoduše je. Vy si doopravdy myslíte, že nikde tam se nenachází planeta s inteligentním životem? Myslíte si, že jsme jediní? Pamatujte, že pýcha předchází pád a pokud vážně věříte tomu, že je to absolutní blbost... no, je to vaše pýcha nebo strach, co vám to nedovolí vidět. Neříkám, že se něco plánuje, netvrdím nic jiného než jen to, že ta možnost výskytu musí být docela jasně možná, ne-li skoro jistá.

Je to jako byste tvrdili, že v jediném oceánu nenajdete dvě ryby stejného druhu.

A tak mě jen nakonec napadá... co když je to správně, že nevíme a neznáme vše? Co když je to občas správně, že žijeme v bublinách? A co když si pleteme slovo správně za slova jiná.... třeba to není správně, třeba je to jednodušší, třeba je potom snažší usnout a ráno se probudit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 9. června 2017 v 20:00 | Reagovat

Podle mě je interupce rozhodně lepší cestou než dítě za každou cenu mít, i když ho z nějakého důvodu nechci a pak zbytečně trýznit sebe i dítě.

2 Saanma Saanma | Web | 9. června 2017 v 20:18 | Reagovat

[1]: Přesně tak! Nejde jen o to, že by člověk trápil sám sebe, ale ještě k tomu druhou bytost. :-) Tuhle myšlenku sdílím.

3 driving directions maps driving directions maps | E-mail | Web | 10. června 2017 v 5:26 | Reagovat

We can't predict anything,maybe the other outer space also has a living planet like us

4 GVKB GVKB | E-mail | Web | 10. června 2017 v 6:51 | Reagovat

:-) Digitalizace vše optimalizuje a chyby eliminuje:-)

Je třeba pochopit to, že genetický ubožák je špatný zaměstnanec, a je třeba jej optimálně globálně eliminovat, aby zde místo něj byl inteligentní GVKB robot, který nelže a nekrade. To že narůstá nezaměstnanosti, je jasným důkazem toho, že zaměstnavatelé nechtějí zaměstnávat ubožáky, a raději používají; stroje, roboty, počítače.
Podívejme se na středoškoláky a vysokoškoláky, jak uboze a draho pracují, a na co šáhnou, to poškodí nebo to ukradnou. Střední a vysoké školy se stali továrnami na parazity, je třeba globálně uzavřít střední a vysoké školy, lidem bude muset globálně stačit základní vzdělání, a od 15 let bude každý muset fyzicky pracovat, protože zaměstnavatelé potřebují mladé zaměstnance.
Zavede se eliminování lidí, kterým je více než 40 let, zaměstnavatelé nestojí o zaměstnance, kterým je více než 40 let, protože pracují pomalu a mnoho chybují, taky jsou často dlouhodobě nemocní. Na pozicích nadřízených, budou jenom GVKB roboti, a lidi zde budou jenom na fyzickou špinavou práci. Roboti budou neustále měřit u lidí rychlost a chybovost, špatné zaměstnance budou GVKB roboti eliminovat, aby ekonomika optimálně fungovala.
Počet lidí na světě GVKB roboti optimalizují tak, aby pro lidi bylo dostatek ubohé práce za ubohou mzdu, kterou nechtějí dělat hodnotní GVKB roboti. Jelikož by mohli lidi mít na svoje děti špatný vliv tak se děti od dvou let, umístí do výchovných GVKB táborů, kde se o výchovu postarají jenom GVKB roboti, a při vojenské výchově eliminují nekvalitní ubožáky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama