1.kapitola - Zpátky (Q)

12. září 2017 v 23:22 | Saanma |  Queen

Vrátily jsme se asi půl hodinu před druhou ráno. Profesorka McGonagallová nám vynadala, ale jakmile spatřila Meropu, pochopila. Ačkoliv ta žena nikdy neměla dítě, chápala, že tohle se udělat muselo. Šla jsem se sklopenou hlavou, protože pršelo a mě bylo jasné, že Terenc nás suspenduje.


Jistě, jsme kamarádi a on má nějaké pletky s Nikčou a právě proto budeme potrestány jako vzorové exempláře. Vím, že mi odebere práci a postaví mě do nuceného odpočinku. Už teď ale vím, že mu řeknu, že oficiálně končím.

Terenc nesnáší, když ho někdo neposlouchá a po dnešku si jsem jistá, že ho poslouchat nebudu, protože tady jde o víc, než pravidla.

Znovu v ředitelně jsem se začala skoro smát. Jsme tu moc často, příliš často.

"Co to bylo?" zeptal se nervně Longbottom.

"Elizabeth vysávala celou školu a vy jste neudělali nic, nechali jsme se od vás přemluvit, že bude lepší se podvolit a bylo to špatně. Berte to jak chcete, ale dnes večer jsme tam byly a hádejte, kde je bláznivý Potter," začala jsem mluvit.

Daniela se rovnou distancovala a šla nakojit Meropu k sobě na pokoj. Má toho dneska dost a nikdo nemohl čekat, že se dneska zúčastní nemožné debaty o tom, že zase děláme to, co nikdo jiný nechce.

"Všimli jsme si toho," vešla do ředitelny Hermiona a já jí běžela obejmout.

"Lidi, jste zpátky," podívala jsem se na Rona a Hermionu nadšeně," myslela jsem, že se od toho chcete odprostit."

Ron se v tmavě modrém saku podrbal na hlavě.

"Harry jde na naši zodpovědnost," řekl ne moc nadšeně.

"Je na čase dát dohromady doopravdy všechny členy Fénixova řádu, protože je na to nejbližší čas," překvapil nás ředitel Longbottom.

Myslela jsem, že stáhl ocas mezi půlky a dělá dobrého chlapce - naštěstí mu to někdo rozmluvil. Hermiona vypadá stále dobře, jen má hodně krátké vlasy, klučičí styl a vypadá hodně odpočatě. Dost se lišila od toho obrazu, který se mi vryl do paměti - když jsem je pouštěla z vězení a ona mi dala obraceč času.

Automaticky jsem si sáhla na krk a usmála se. Už tehdy jsem si myslela, že to nemusí přežít a ta situace je tu zase.
"Proč se najednou snaží spolek fungovat?" byla už Veronika dost naštvaná.

Byla jsem jí vděčná, že zůstala hlídat venku, když jsme vešly dovnitř. Byla naše jediná posila a snad jen kvůli ní jsem tam nějak mohla dýchat. Konečně to ze mě odpadlo.

Jak jsme rychle letěly, tak nám vítr řádně rozcuchal vlasy - a když začalo pršet. Vypadáme teď všechny, jako bychom dobrovolně stály pod sprchou v oblečení.

"Opustily pozemek," přiběhl Terenc a dost ošklivě se po nás podíval.

Trochu to semnou zamávalo.

Jsem si teď skoro jistá, že důvěra mezi námi se nakřápla a není možné ji dát už dohromady. Moc ráda bych se ti omluvila Terenci, ale ty bys nás nepustil a Daniela už šílela. Měly jsme jednu šanci a čím dřív jsme to udělali, tím spíš to mohlo dopadnout dobře.

"Už jsou tady," ujistila ho McGonagallová a odvedla jej pryč.

"Mohly bychom se nejprve umýt, převléct a vyspat? Hrozba pro dnešní den je zažehnána," vyhrnula si Nikola mokré rukávy znechuceně.

"Jistě," pousmál se na nás Longbotoom a poslal nás spát.

Možná jsem blázen, ale kdo tady z těch dam není? Po dnešní akci mám z nás radost, protože jsme to rychle vymyslely a výborně provedly. Nikomu se nic nestalo a Daniela je v klidu. To je to jediné, co jsme pro ni mohly udělat.

Trochu mě tíží, že jsem tam nezůstala.Kvůli Tristanovi, kvůli Adéle - protože ať doufám, jak chci, tak vím, že je tam. Cítím to celým svým srdcem.

Budu muset zavolat domů a vysvětlit jim, proč ona nepřijede domů. Kdyby to nebylo nebezpečné, tak přijedu sama. Už tak jsme toho hodně ztratili a nechci, aby si mysleli, že si Adéla vybrala špatnou stranu schválně.

Otřásla jsem se.

Je možné, aby to udělala schválně?

Mám veliký strach, že ano.

Když si s ní ale promluvím, tak jí dojde, že je to špatně. Je to částečně moje chyba, že jsem jí to nikdy nevysvětlila. Média podávala špatný obraz a nikdo vlastně s určitostí nevěděl, kdo co a proč udělal. Koluje fáma, že jsme se k nim přidat chtěli, ale jakmile byla jiná strana vítězná, tak jsme prý změnily barvy.

To je laciné, ale lidi to žerou.

Doopravdy jsme nikdy smrtijedi nebyli.

Nikdo z nás.

***

"Eriku vrať se!" zařvala do ticha lesa.

Když se vrátila z hradu, našla jen dopis na rozloučenou. Erik se rozhodl vydat se za Valentýnou, která je s ním těhotná - právě proto a ne jen kvůli tomu za ní jde. Poprvé vážně napsal to, co si celou dobu myslela a Hedviku to vnitřně zabíjelo. Že jí nikdy neměl rád? Že jí přenechává syna, dokud se nevrátí? Pro Hedviku to byl špatný sen.

Hluboko v lese Erik slyšel její křik, ale neotočil se.

Na to byl moc zbabělý.

Nechtěl ji vidět ubrečenou a úplně bezmocnou, nechtěl vidět to, co s ní on udělal, protože by ho to zastavilo. Myslel si, že ona pochopila... jen jí asi nedával dost indícií. Bezmocně si povzdechl. Musí najít Valentýnu a musí zjistit, zdali jejich vztah byl jen výplod jeho fantazie nebo ne.

Nemohl se obrátit, i když její pláč ho k tomu nutil.

"Ty zbabělče," zařvala zplna plic," máš tu syna!"

Neodpovídal ani když mu zmínila Jamese.

Hedvika křičela celou noc, dokud se nerozednělo. Věděla už dávno, že zmizel, ale nechtěla přestat doufat, že se alespoň zastavil. Co ho táhlo k ženě, která si ho podmanila nápojem lásky? Co ho táhlo k ženě, která mu celou dobu lhala?

Hedvika začala pochybovat, že pod nějakým kouzlem nebo nápojem byl, podle ní to na něj nemělo vliv. Protože i teď, potom, co to začalo vypadat, že se začíná dávat do kupy. I po tom za ní teď běží. Jistě, byla krásná, ale dál?

Znala ho jako své boty.

Pomyslela i na to, že tu ta možnost toho, že uteče, prostě je. Doufala, že jeho vztah k synovi je natolik silný, že se umoudří a zůstane s ním. Co z toho má mít asi chudák malý James, když mu uteče máma a teď i otec?

Ti dva pro toho chlapce nejsou vůbec žádným příkladem.

Nadávala celé hodiny, dokud z ní ta zlost neodešla. Vážně si myslela, že jí bude mít Erik zase rád? jednou jí měl rád, snad proto jí připadalo možné to, že by se to mohlo stát zase. Měla se na něho vybodnout, skončit s ním už tehdy, kdy jí řekl, že se kvůli ní nebude schovávat.

Tehdy jí to mělo dojít.

Erik má jednoduché priority - je na nich jen on sám. Protože kdyby byl jeho syn priorita, tak hod dnes nenechá samotného v domě. Vzala kloučka za ruku a usmála se na něj. Taková nevinná duše a už si prošla mnohým... Podívala se mu do těch tmavých velikých očí a musela si otřít slzy. Ona toho chlapce nenechá samotného.

"Táta se nevrátí?" zeptal se jednoduše.

Ale Hedě to sebralo dech.

Vrátí se Erik?

"Nevím, Jamesi, vážně nevím, ale určitě se bude snažit," políbila ho na čelo.

" A maminka?" vypadal, že se každou chvíli rozbrečí.

"Oba se budou snažit vrátit a dokud tu nebudou, tak si budeme každý večer číst pohádky, aby to rychleji utíkalo, co na to říkáš?"

Vykouzlila mu na tváři úsměv.

"A budeme je číst všechny?"

"Ano broučku, všechny, co najdeme..."

Neměla to srdce říct mu, že matka se nevrátí, protože jí je ukradený a otec? S jeho blbostí tam dojde a nechá se jeho matkou zabít. Ne, tohle dítě ještě nemusí vědět, jednou mu to dojde samo a bude rád za lidi, kteří tu pro něj byli.
Do té doby se budou číst pohádky každičkou noc.


Celá série se nachází na mém účtu na wattpadu: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama