Vysokoškolák si láme hlavu

11. prosince 2017 v 12:38 | Saanma |  DeníkAno. Budu v každém článku nyní mít to, že studuji vysokou školu, protože proč ne? Ačkoliv se není čím pyšnit, už jsem zjistila, že vám nic z toho nezměří vaši inteligenci, jen tu krásnou schopnost naučit se.

Ano.

Krásná toť schopnost, kdybych ji alespoň lehce ovládala (žvaním, učit se umím, ale mám pocit, že mi to padá skrz a v hlavě zůstává jen a pouze to, co mě doopravdy zajímá a to je prosím příšerný přístup, když mám ty chudáky děti někdy učit).Udělala jsem si přestávku v dělání poznámek a musím říct jedno, pokud tenhle semestr dám (ach bože jako pokud? musím jej dát, nebo se budu považovat za toho největšího blbce na téhle planetě - konec konců to já si vybrala tenhle dvojobor, tak nebudu plakat jak nějaká ubulená nána a zatmu nervy), ehm, tedy, až jej dám, tak budu totálně nejšťastnější člověk na Zemi a konečně si trochu oddychnu.

Stejně je nejhorší smrt z leknutí - tím jsem chtěla říct, že nejhorší je, když člověk neví, do čeho jde a jen tam hupsne, tak musí plavat, pokud chce přežít. Instinkt jej většinou zachrání, otázkou je, zdali to bude dostatečně rychlé, aby se daný jedinec vyhnul utonutí.

Snad se vyhnu utonutí.

Musím se vyhnout utonutí.

Nechci se topit.

Zkrátka jsem musela uznat, že moje prvopočáteční myšlenky na vysokou školu byly silně naivní. Představte si tu jednu naivní holčinu jo? Nemá ani metr sedmdesát, moc nemluví, vtipná je jen občas. No dobře, to s tím asi nemá, co dělat, ale přesto vám to pomůže dotvořit obrázek. Takže. Jsem takový ten nemluvný tvor, tichý, skoro neviditelný. Ale miluji psaní, fantazii a tvorbu. Už od třetí třídy na základní škole jsem chodila do ZUŠky a tak jsem si usmyslela, že by učit zase tak hrozné být nemuselo.

Ano.

První myšlenka byla docela k popukání.


No, tak když mám ráda češtinu a teď jsem dostudovala design. No tak si automaticky dám přeci češtinu a výtvarku ne?


CO to proboha bylo za názor? Ne vážně mě nenapadlo se zamyslet nad tím, co všechno to nejspíš bude obnášet a když jsem se probudila v polovině listopadu, tak mi to došlo. Jasně, nehodlám si stěžovat, nechci, jen prostě nechápu, jakk mi to nemohlo dojít. Jde o celkem základní běžnou věc, když se zajímáte o to, co vlastně budete nejspíš dalších pět let dělat, no.

Držím palce všem prvákům, ať už se jedná o středoškoláky nebo můj druh - vysokoškoláky. Protože mám stále pocit, že chápu jen polovinu toho, co po mě chtějí. Nemám čas všechno zrpacovat a nevím kolik toho po mě vlastně u těch ústních zkoušek budouc chtít. Nevím. Snažím se to vydýchat, uklidnit se tím, že někdo předemnou už musel být na stejné rovině. Ve stejné bublině, kdy nevěděl, kde ja napravo a kde nalevo. Tak snad. Tak snad to vyjde a nebude to taková strašná záležistost.

Budu doufat, že to bude jen další strašák, kterého starší vytáhnou, aby mladší vyděsili.

Stejně tak to bylo s maturitou.

Taky se jevila jako něco obrovského, nesmyslného a bezcharakterního. Jaksi postrádala páteř. Tahle dané věc je tomu prvnímu vjemu maturity velice podobná. No nic, přestávám tu sebe sama smažit, plakat si na rameni a jdu dál dělat poznámky.

Mějte se přátelé.

A štěstí přeji všem, kteří jej potřebují.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 havrani-princezna havrani-princezna | E-mail | Web | 11. prosince 2017 v 15:36 | Reagovat

Nějak mě zaujala věta, kde v podstatě říkáš, že se umíš učit ale nic ti z toho nezůstane v hlavě? Z toho mě napadá jedna věc a to ta, že to rozhodně není efektivní učení, je-li to vůbec učení. (Ber to tak, jako že jsem to vytáhla z textu, vytrhla z kontextu a hledala paradox vyznění. Vůbec netvrdím, že to tak je ve skutečnosti. Chápu, že si člověk občas potřebuje postěžovat a nadsadit věci. :) )

I já jsem se v prváku bála, ale pak vlastně zjistíš, že není čeho. Jasně, musíš se učit ale po první zkoušce zjistíš, že nemusíš jít tak do detailů, jak předpokládáš, přestože je to prestižní škola. A starší spolužáci rozhodně pomohou, stačí se jich dosti vytrvale ptát. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama