filmové recenze

Ona

4. května 2016 v 10:20 | Saanma

ONA
Drama/Romantický/Sci-fi
USA 2013
Hrají: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde atd.

Obsah: Los Angeles, budoucnost. Theodora baví jeho práce, ale v oblsti vztahů je na tom trochu špatně. Je totiž sám a v poslední době nevyhledává příležitosti k tomu, aby byl společenský. Raději přijde domů, zahraje si hru a jde spát. V noci se probouzí ze spaní, nemohouc usnout a je tak trochu ze svého života zklamaný. Na trh se dostává nový program (operační systém), který je vlastně představován jako inteligentní bytost, vyvíjející se na základě toho, kdo si jej koupí. Theodora to zajímá a tak si právě pořídí Samanthu, která se stává jeho přítelkyní.


Názor: Film jsem viděla díky jedné slečně, která se o něm zmínila a jelikož mi strašně chybí větší množství filmů, které by obsahovaly prvek sci-fi a zároveň by měli doopravdy nějaký příběh, řekla jsem si, že nemůžu víceméně nic ztratit a tak jsem se podívala.

Někdy nevíte, zdali se máte smát nebo být rozhořčení. Někdy nevíte, co byste vy sami udělali a na konci chápete, že si připadá Theodor zas a znovu zlomený a pro tentokrát není sám.

Lovec: Zimní válka

29. dubna 2016 v 18:49 | Saanma

Lovec: Zimní Válka
Akční/Dobrodružný/Fantasy
USA 2016
Hrají: Ten chlápek z Thora, slečna, která hrála v Červeném vrchu a dvě magií prosáklé královny, která má každá svoje dilema (dnes se pokouším o vtipnější vydání)

Obsah: Děj před Sněhurkou a i další dějová linie, která se odehrává dva roky poté, co Sněhurka vyhrála nad Zlou královnou (doufám, že si to pamatuji dobře). Uvidíme zde Ravennu, stále pokřivenou tím, jak si myslí, že je svět ošklivý a nevlídný. Novinkou je její sestra, která jako by k Ravenně zcela nepatřila, protože její myšlenky jsou docela jiné.
Freya je podle své sestry měkkota a Ravenna se jí snaží domluvit, snaží se jí ukázat to, jak vidí věci ona. Když se zeptá zrcadla, kdo je nejkrásnější, stane se něco, co z ní udělá naprostého netvora bez zábran... (Zápletku tohoto jsem odhadla, ačkoliv jsem předtím film neviděla. Stačilo si prohlédnout plakáty a vidět půlku traileru... chjo)


Názor:

Viděli jsme Sněhurku, kdy povstala z mrtvých díky polibku Lovce a zachránila zemi společně se svými lidmi, které si získala její povaha. Dobře, osobně jsem neměla první díl moc ráda, protože mi to strašně příběhově skřípalo. Dalo se to udělat jinak, daleko lépe, ale ne, prostě se to muselo zprznit. Vydýchala jsem to.

Kniha života

2. března 2016 v 18:24 | Saanma

Kniha života/The Book of life
Animovaný/Fantasy/Dobrodružný/Rodinný/Romantický
USA, 2014

Hrají (dabují): Channing Tatum, Danny Trejo, Zoe Saldana, Ron Perlan, Christina Aplegate atd.

Obsah: Manolo má pokračovat v rodinné linii a přijmout to, co po něm chtějí, aby dělal. Sám by ale byl nejradši muzikantem. Mezitím se bohové podstvětí, kteří rádi sázejí. Královna duší se rozhodne vsadit si na Manola, že získá sdrce své kamarádky a její choť si vybere Joaquina, syna statečného hrdiny a zkorumpuje ho.

Pan

24. února 2016 v 21:20 | Saanma


Pan
Fantasy/Dobrodružný/ Rodinný
USA 2015

Hrají: Levi Miller, Hugh Jackman, Garett Hedlund, Rooney Mara, Cara Delevigne, Amanda Seyfried atd.

Obsah: Zajímalo vás někdy, jak to bylo před tím, než se Petr Pan dostal do Země Nezemě? Na tuhle otázku vám tento film odpoví svým způsobem. Malý Petr je v sirotčinci, kde ho nechala jeho matka. Jako každé dítě tam, doufá, že se pro něj maminka vrátí. Petr Pan nalezne svůj domov v Zemi Nezemi.

Stážista

15. února 2016 v 13:22 | Saanma

Stážista/ The Intern
Komedie
USA, 2015

Hrají: Robert De Niro, Anne Hathaway, Nat Wolff, Rene Russo, Adam DeVine atd.

Obsah: Robert De Niro hraje postaršího muže, vdovce, který se rozhodl, že nepatří do staého železa. Důchod ho nebaví a chce se vrátit do světa dění. A tak dostane práci v nové vzkvétající firmě, kterou vede nestíhající Jules, která je hrána Anne Hathaway.
 
 

Reklama