Téma týdne

A co když si všichni myslí, že to je správně, ale není?

9. června 2017 v 19:33 | Saanma
Co když je to správně?
Co když je správně vzdát se?
Nechtít to, co chci?
Co když je celý tenhle svět správně a jen já jsem špatně, protože se mi nic z toho nezdá správně.

Ano, poslední věta vyjadřuje velice dobře moje částé myšlenky, teď mi jen řěkněte, zdali jste si to někdy pomysleli vy, když jste spatřili jakýkoliv nesprávně usazený kousek tohoto světa a nemohli jste uvěřit, že tomu tak vážně je.

Kdyby nebyly ryby a skály se hýbaly

5. listopadu 2016 v 10:25 | Saanma

Je sobota, jedna z mála, která je reálně volná a tak nějak dobrá, ačkoliv se toho děje hodně. Vždyť já vím, že vás zrovna tohle brát nebude, ale to nevadí. Když jsem si přečetla, jaké je téma týdne, tak se mi chtělo začít smát, ale mé koutky se ani nepohnuly. Tahle myšlenka je tak zvrácená, vy to snad ani nevidíte, ale přesně touhle myšlenkou byste si mohli obrátit celý váš dosavadní život.

Jak prosté

27. září 2016 v 22:04 | Saanma
Strach.

Když jsem si to slovo sama v hlavě řekla, nemohla jsem se ubránit slzám, ne proto, že mě dnes naštvali spolužáci, jak nikdy, ale proto, že tohle slovo hýbe světem, vaším, mým - naším. Strach. Kolikrát se vám stalo, že jste stáli před něčím, co jste nevěděli, zdali zvládnete? Kolikrát vám strach zalepil oči a vy jste se vážně báli, jak to dopadne?

Tohle jsem jim měla říct všem

29. června 2016 v 21:14 | Saanma
Nejprve musím vzdát hold tomu, koho napadlo tuto větu zformulovat! Je úžasná a po dnešním dnu, kdy jsem čtyři hodny seděla ve škole pro nic za nic a podivovala se nad výběrem filmů(část byla napsána již v pondělí), který zprostředkovali mí spolužáci - najednou se mi zdá, že to do sebe tak krásně zapadá.

Sakra, nevzpomenu si, kde jsem to našla a kdo pod tím byl podepsaný, ale napsáno bylo :
"Kdybychom lidem řekli, že je mozek aplikace, možná by ho začali používat."

Propast plná světla

30. dubna 2016 v 12:26 | Saanma

Mám problém. A mám ho už zatraceně dlouho. Vím o něm, ale nic s ním nedělám, protože by to znamenalo, že si to musím přiznat. Nechci si to přiznat, protože vím, že to bude bolet. Každý máme své problémy, ne? Každý si něco upíráme, určitě to tak musí být. Vídám to denně na školních chodbách i mimo ně. Stačí se lidem podívat do očí a przkoumat to, co nosí uvnitř sebe. Na hrubý odhad mi stačí deset minut. Umím hledat problémy druhých a tak se občas raději soustředím na ně, na jejich růst místo mého.

a světlo v temnotě

23. března 2016 v 10:42 | Saanma

Myslím, že hodně záleží na tom, jak to vidět chcete. Je to jako ta hádanka se sklenicí, která je jen do poloviny plná. Někdo řekne, že vidí polovičně plnou sklenici, polovičně prázdnou a nebo jako v mém případě nedolitou. :D

Tragikomedie, přesněji řečeno

8. března 2016 v 20:28 | Saanma
Komedie života. Někdy je člověk zděšen tím, jak moc se zdá, že si z něj vlastní život dělá legraci nebo doslova "prdel". Někdy těžko pochopíte, jak situace nastaly a někdy je lepší se v tom raději vůbec nehrabat. Ono je všeobecně lepší se v tom nehrabat.

...se měří zážitky

18. února 2016 v 15:02 | Saanma

Cena našich životů. Zní mi to jako titul knihy, vskutku. Má to takovou něžnou pachuť, když to vyřknu nahlas. Vážně mluvím v pokoji a přeříkávám si toto téma. Co by mě na to mohlo napadnout. A kupodivu napadlo.

..je tam, kde si ho uděláte

12. února 2016 v 11:12 | Saanma

Domov.


Od té doby, co jsem na intru, jsem si něco uvědomila.

protože je život krásný

5. února 2016 v 20:44 | Saanma

Jsem zase na straně světle smýšlejících a ano, mám zase radost ze života, ze zelené trávy a modrého nebe. Zkrátka ke štěstí stačí docela málo, když se člověk dokáže naladit. Jindy docela zasněný člověk, který tady dole všechno vidí negativně se dnes rozhodl to pojmout docela jinak.
 
 

Reklama